Uwaga!!! Utrudniony dojazd!!!


SILVERMAN / poniedziałek, Czerwiec 19th, 2017

W związku z prowadzonymi pracami związanymi z kanalizacją wsi Januszkowice od 19 czerwca 2017 r. na okres jednego miesiąca zamknięta została droga nr 423 w obrębie Januszkowic. W związku z tym nastąpiły utrudnienia w dojeździe do Jeziora Srebrnego w Jauszkowicach. Poniżej przedstawiamy plan dojazdu.

Obszar wyłączony z ruchu – czerwony.

Sugerowany wariant dojazdu – zielony.

Od strony Kędzierzyna-Koźla w miejscu, w którym kończy się las po lewej stronie skręcamy w lewo (droga gruntowa). Po przejechaniu ok 500m skręcamy w lewo na drogę z płyt betonowych, którą dojedziemy co centrum zawodów.

Od strony Zdzieszowic dojeżdżamy do Januszkowic, do skrzyżowania drogi nr 423 z ulicami Działkowca (lewo), Zamkowa (prawo). Znak o objeździe stoi już w Zdzieszowicach za stacją paliw. Nie zwracamy na niego uwagi. Na w/w skrzyżowaniu skręcamy w prawo. Za ostatnimi zabudowaniami dalej jedziemy prosto (nieco gorszy asfalt). Dojeżdżamy do rozwidlenia z drogą gruntową (po lewej stronie), na którą skręcamy. Jest to trasa rowerowa triathlonu. Droga ta nie jest najlepszej jakości :/. Jedziemy nią jakiś kilometr po czym skręcamy w lewo (za przepustem). Po 500 metrach skręcamy w prawo na drogę z płyt betonowych, którą dojeżdżamy do centrum zawodów.

Istnieje prawdopodobieństwo, że w niedziele nie będą trwały prace remontowe i będzie można do jeziora dojechać normalnie (ul. Młyńską) ale tylko na własną odpowiedzialność.

Przepraszamy za utrudnienia.